Kulp İlçesi Yeşilköy mahallesinde bulunan Devlet hastanesi ile kapalı spor salonu arasında kalan kurumumuza ait 18800m2 alan üzerine yapılacak olan 500 seyirci kapasiteli,8512 m2 saha alanı,270 m2 idari bina ile 3000 m2 otopark ve yürüyüş alanına sahip FİFA standartlarında şehir stadyumu projemiz ihale aşamasında…Projemizi en kısa sürede tamamlayıp hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

 

   Merkez Yeni Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Kulp-Diyarbakır karayolu 1.km’sinde  1500 m2 alan üzerine inşa edeceğimiz ilçe otogarı projemiz hazırlandı.2017 yılı içerisinde ilçe otogarı hizmet sunmaya başlayacak şekilde projemizi tamamlamayı hedeflemekteyiz.

   Merkez Yeni mahallesi 232.sokakta bulunan mevcut halı sahanın genişletilmesi,bakım ve onarımı yapılarak yenilenecektir.215 m2 alan üzerine zemin+1(iki katlı) idari bina inşa edilecektir.İnşa edilen idari binada 1 müdüriyet,2 adet soyunma odası ve üst kata kafeterya yer almaktadır.Projemizi en kısa sürede hayata geçirip tamamlamayı hedeflemekteyiz. 

 

İlçemiz Turgut Özal mahallesinde Diyarbakır caddesi üzerinde çocuk parkı ve yeşil alanı kapsayan projemiz ihale aşamasındadır.800 m2 alan üzerine inşa etmeyi hedeflediğimiz projemizde çocuk oyun grupları ve yeşil alan yer almaktadır.Projemizi en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

 

    Turgut Özal mahallesi şehir parkı projesi inşaatına başladık.Projemizi 2017 yılı içerisinde hizmet verecek şekilde tamamlayıp hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

    5.100 m2 alan üzerinde yapılacak olan şehir parkında basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru ve yeşil alan yer alacaktır.

 

      Merkez Yeni mahallesi Lise caddesi üzerinde yapımı devam eden Kültür ve Sanat merkezi projemiz çok yakında tamamlanıp hizmet sunmaya başlayacaktır.

     Tamamlanacak projeye göre Kültür ve Sanat Merkezi binası 4 katlı olup içinde, Çok Amaçlı Salon, Konferans Salonu (60-80 kişilik), Cep Sineması (25-30 kişilik), Kütüphane, Müzik Atölyesi, Resim Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Seminer Salonu, Kafeterya, Seyir Terası ve Teknik birimler yer alacaktır.