Bu sayfayı yazdır

Kulp Belediyesinden Kuran Kursu öğrencilerine gezi ve tatil organizasyonu…

Kulp Belediyesi,ilçeye bağlı Konuklu mahallesinde bulunan Konuklu Erkek Yatılı Kuran Kursu (Düderya Medresesi) öğrencileri için gezi organize etti.

Tertip edilen gezi organizasyonuna 57 Kuran kursu öğrencisi ve  hocaları katıldı.Gezi kafilesi ilkin Diyarbakır merkezde bulunan Hz.Süleyman camisini ve sahabeler mezarlığını ziyaret etti.Daha sonra kaplıcalarıyla ünlü Diyarbakır iline bağlı Çermik ilçesine hareket etti.Konaklama için rezerve edilen otele yerleşen öğrenciler kaplıca tesislerinden yararlanarak büyük bir heyecanla eğlenerek tatilin keyfini çıkardılar.Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu “müftülüğümüze bağlı kuran kurslarımızda eğitim gören öğrencilerimizin hayatlarında bir gün de olsa farklı bir deneyim yaşayıp hoşça vakit geçirmeleri, bölgemizdeki tarihi ve turistlik yerleri görmeleri bizim çok önemsediğimiz bir husus. İnşallah diğer kuran kurslarımız ve medreselerimizde eğitim gören diğer kardeşlerimiz içinde benzer organizasyonlar düzenleyeceğiz.” dedi.

Çermik Kaplıcalarından ayrılan öğrenciler Diyarbakır merkezde bulunan tarihi on gözlü köprüyü ziyaret ederek hatıra fotoğrafları çekildi. 

 

Resim Galerisi