Hata
  • XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Kulp’ta “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi.

 

 

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Fatih DÜLGEROĞLU’un eşi Sevda DÜLGEROĞLU hanımefendi tarafından Elif Düğün Salonunda tertiplenen organizasyona şehit-gazi aileleri, asker-polis eşleri ile çok sayıda Kulplu hanımefendi katıldı.

 

 Kulplu vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda yaptığı konuşmada kadının toplumdaki önemini ifade eden Sevda DÜLGEROĞLU  “ Çok değerli şehit ailelerimiz,saygıdeğer gazi yakınlarımız,kıymetli Adem kurs üyelerimiz ve muhterem Kulplu hanımefendiler...Bugün sizlerle bu anı ve bu atmosferi yaşamanın  hazzı içerisindeyim...Attığımız adım, aldığımız nefes, ruhumuza işlenmiş eşsiz bir nakış... Kadın;Anne, eş, kız kardeş, evlat…

Ve daha sarf etmeye kelimelerin gücünün yetmeyeceği nice renge bürünmüş kanatsız bir melektir. Bazen şefkat dolu bir anne eli, bazen ruha denk bir eş, bazen de yüreği titreten bir evlat olarak çıkar karşımıza...– Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarımıza selam olsun...8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tüm yüreğimle kutlarım.  8’e adaré roja jınén cihañé piroz bé” dedi.

 

 

Kız öğrenciler tarafından kadınlar gününe özgü şiirler okundu.Kareoke gösterisi yapan küçük kız öğrenciler büyük ilgi gördü.Müzik şöleni ile eğlenen kadınlar hep birlikte halay çektiler.Organizasyona katılan bütün kadınlara Sevda DÜLGEROĞLU tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 

Takvim'de ara

« Mart 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hava Durumu

Kulp