Hata
  • XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Kulp ilçesinde “Mevlid-i Nebi” programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kulp ilçe müftülüğünce  düzenlenen “Hz. Peygamber ve Gençlik temalı 2018 yılı Mevlid-i Nebi haftası” programına Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu,Diyarbakır il Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Daire amirleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.Programa katılan davetlilere kırmızı gül ve diyanet İşleri başkanlığınca hazırlanan Peygamberimiz ve Gençlik adlı kitaplar verilerek karşılandı.

Kulp müftülüğünce Elif düğün ve konferans salonunda saat 10:00’da başlayan program da  Hafız Fatih Çatmakaş tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.Açılış konuşmasını yapan Kulp ilçe Müftüsü Abdulsamet Şen Mevlid-i Nebi haftasının hayırlara vesile olmasını diledi.Şen “Peygamber efendimizin doğum yıl dönümünü idrak etmek için düzenlediğimiz programa katılımınızdan dolayı Allah hepinizden razı olsun.Peygamber efendimizi saygıyla rahmetle anarken,ona olan sevgimizi göstermenin erdemli yolu peygamber efendimizin güzel ahlakını rehber bilerek onun yolundan gitmektir” dedi.Mevlid-i Nebi Haftasına özel olarak hazırlanan sine vizyon gösterisinin ardından konuşma yapan Diyarbakır il müftüsü Yavuz Selim Karabayır “Peygamber Efendimizin 1447. doğum yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.Peygamber efendimiz İslamiyet mücadelesinde önemli görevleri gençlere verdi.Nurdan yaratılmış Peygamber efendimizin liderliğinde mücadele eden genç sahabeler İslamiyet’in yeryüzüne yayılması noktasında büyük bir pay sahipleridir.Yüce Allah hepimizin yüreğini o güzel gençlerin yüreğinden kılsın.Aydınlık yürekler peygamber efendimizi yüreğinden taşıyanlardır.Rabbim bizleri o yürek sahiplerinden kılsın” dedi.  

Mevlid-i Nebi programı okunan şiirler ve ilahi dinletisiyle devam etti. Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu ile Eşi Hanımefendi Sevda Dülgeroğlu, Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla ilçede düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencileri kutlayarak çeşitli hediyeler takdim etti.

Kulp ilçe müftülüğünce  düzenlenen “Hz. Peygamber ve Gençlik temalı 2018 yılı Mevlid-i Nebi haftası” programı Kulp Belediyesince davetlilere aşure ikramının ardından sona erdi. 

  

 

Takvim'de ara

« Mart 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hava Durumu

Kulp